Kraj

Internauci publikują “paragony grozy” ze świątecznych jarmarków. Prezydent radzi: weźcie swoje kanapki

Trzy szaszłyki za ok. 170 zł, pajda chleba „full wypas” za 30 zł – internauci publikują „paragony grozy” z poznańskich jarmarków świątecznych. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak pytany przez lokalnych dziennikarzy o wysokie ceny zachęcił, by na jarmarki zabierać swój grzaniec czy kanapki.

Jarmarki świąteczne odbywają się w tym roku w Poznaniu w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności – od ub. piątku, i na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – od minionej soboty.W piątek lokalne Radio Poznań zwróciło uwagę na tzw. „paragony grozy”, które od kilku dni publikują m.in. w mediach społecznościowych mieszkańcy miasta i internauci. Wskazują oni, że np. trzy szaszłyki na jarmarku to koszt ok. 170 zł, a za pajdę chleba „full wypas” trzeba zapłacić 30 zł. Koszt grzańca to z kolei wydatek 18 zł.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak został zapytany przez lokalnych dziennikarzy o wysokie ceny na świątecznych jarmarkach. W odpowiedzi zachęcił, by na jarmarki zabierać swój grzaniec czy kanapki.

„Mam wielu swoich znajomych, którzy idą na jarmark poczuć atmosferę i zabierają kubek termiczny z grzańcem, który potrafią sami zrobić. Zachęcam do tego, jesteśmy oszczędni, natomiast uważam, że to jest odpowiedzialność każdego z nas, ja na przykład też mogę sobie zrobić kanapkę i zjeść na takim jarmarku, nie muszę tego kupować w tej budce” – podkreślił Jaśkowiak w rozmowie z dziennikarzami.

Przekonywał też, że ceny mogłyby być niższe, ale wtedy samorząd musiałby dopłacić do organizacji takich jarmarków.

Źródło: PAP Autor: Anna Jowsa
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij