Świat

Putin ułaskawił wielokrotnego mordercę, który zjadał swoje ofiary. Ludożerca z Sachalina otrzymał nagrodę za walkę na Ukrainie

Za udział w wojnie na Ukrainie Władimir Putin ułaskawił ludożercę z Sachalina – powiadomiła rosyjskojęzyczna redakcja BBC, powołując się na lokalne media. Mężczyzna miał zamordować co najmniej cztery osoby, a także zjadać części ciała zabitych.

Seryjny zabójca z obwodu sachalińskiego Denis Gorin, który zamordował co najmniej cztery osoby, przebywa na wolności – poinformowały niezależne media. Mężczyzna został wcześniej wypuszczony z więzienia i wysłany na wojnę na Ukrainie – oznajmił na Telegramie kanał Sachalin protiw wojny.

Doniesienia te potwierdził człowiek znający Gorina osobiście. Morderca miał zostać ranny podczas działań wojennych, a obecnie przebywa w szpitalu w Jużno-Sachalińsku.

Gorin został skazany po raz pierwszy w 2003 roku za zabójstwo i zbezczeszczenie zwłok. Wówczas otrzymał wyrok 10 lat więzienia, lecz wyszedł na wolność już po siedmiu za “dobre sprawowanie”. W latach 2011-12 Gorin zabił kolejne dwie osoby. Wiadomo jeszcze o czwartym zabójstwie, do którego miało dojść w 2010 roku – wówczas mężczyzna miał odciąć kawałek mięsa, a później je zjeść.

W 2018 roku został skazany na 22 lata kolonii karnej.

Przed około miesiącem, jesienią br., Gorin opublikował w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w mundurze z oznaczeniem “Z”.

Rosyjskie media niezależne przypominają, że udało się potwierdzić już co najmniej 17 przypadków ułaskawienia niebezpiecznych przestępców, którzy następnie znaleźli się na wolności. Część z nich już popełniła nowe zbrodnie.

Na wolność wyszedł m.in. Władisław Kanius, mężczyzna skazany na 17 lat więzienia za brutalne zabójstwo swojej byłej partnerki, 23-letniej Wiery Piechtielewej. Mężczyzna przez kilka godzin gwałcił i bił swoją ofiarę, zanim zmarła. Po wyjeździe na wojnę na Ukrainie i służbie w oddziałach Sztorm Z, przeznaczonych dla zwerbowanych więźniów, Kanius powrócił do kraju i stał się wolnym człowiekiem.

W ostatnich dniach media powiadomiły o ułaskawieniu Nikołaja Ogołobiaka, który w 2010 roku został skazany na 20 lat więzienia za rytualne morderstwa nastolatków.

Inni to Artiom Buczyn, który zgwałcił i zabił kobietę. Z kolei Wiaczesław Samojłow zamordował swoją partnerkę, a następnie rozczłonkował jej ciało.

Media przypominają, że więźniów do walki na Ukrainie po stronie rosyjskiej zaczęła najpierw rekrutować Grupa Wagnera, a potem inne formacje najemnicze oraz ministerstwo obrony.

Źródło: (PAP) Autor: rsp/ szm/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij