Świat

Rosjanie zorganizowali koncert dla żołnierzy. Ukraińska rakieta wpadła z wizytą

Rosjanie postanowili zorganizować koncert dla swoich żołnierzy na terytoriach okupowanych. Ukraińcy przerwali go rakietą.

Koncert dla żołnierzy z 810. Brygady Morskiej miał miejsce we wsi Starobeszewo w okupowanej części obwodu donieckiego. Dla wojskowych wystąpiła na nim moskiewska artystka Polina Mensznyk. Na krótkim nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak jej występ przerywa głośna eksplozja, a na sali zapadają ciemności.

Według doniesień ukraińskich mediów w budynek, w którym miał miejsce koncert, uderzyła rakieta wystrzelona z ukraińskiego HIMARSa. Spowodowała zawalenie dachu. 25 żołnierzy zginęło, życie miała też stracić sama Mensznyk. Kolejnych 25 odniosło rany.

Ukraińskie media spekulują, że ten atak był zemstą za rosyjski atak, który miał miejsce 4 listopada w Zaporożu. Rosjanie ostrzelali wtedy budynek, w którym odbywały się uroczystości z okazji Dnia Artylerii. Zginęło wtedy kilkunastu żołnierzy 128. Brygady Zakarpackiej. Jej dowódca został zawieszony za zorganizowanie takich obchodów w strefie walk, obecnie toczy się w tej sprawie śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij