Świat

Elon Musk będzie dzielił się z zyskami z Izraelem i Strefą Gazy. “Musimy troszczyć się o niewinnych, bez względu na ich rasę, poglądy, religię”

Platforma X (dawniej Twitter) będzie przekazywać wszystkie zyski z reklam i subskrypcji związanych z wojną w Strefie Gazy na rzecz szpitali w Izraelu, a także działań humanitarnych ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Gazie – poinformował w nocy z wtorku na środę właściciel korporacji, Elon Musk.

O decyzji tej Musk powiadomił w komentarzu na platformie X.

W kolejnym komentarzu zapewnił, że wydatkowanie tych środków będzie monitorowane. Dodał następnie: “Musimy troszczyć się o niewinnych, bez względu na ich rasę, poglądy, religię i wszystko inne”.

Wcześniej platforma X złożyła pozew sądowy przeciwko organizacji pozarządowej Media Matters for America, zajmującej się monitoringiem mediów, która uznała, że reklamy znanych marek ukazywały się na X obok treści antysemickich. Ustalenia Media Matters sprawiły, że wielkie koncerny wstrzymały zamieszczanie na platformie swoich reklam. Ponadto kontrowersje wywołały wypowiedzi samego Muska, który – jak oceniono – w komentarzu opublikowanym na X poparł antysemicki wpis jednego z internautów.

Po napaści palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael z 7 października i wkroczeniu wojsk izraelskich do Strefy Gazy miliarder zapowiedział, że jego satelitarny system komunikacji Starlink będzie wspierać łączność z działającymi w Gazie organizacjami pomocowymi.

Źródło: (PAP) Autor: awl/ szm/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij