policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Kraj

Policja zatrzymała 15-latka. Miał przy sobie broń i narkotyki

Krakowscy policjanci zatrzymali piętnastolatka. Okazało się, że ma przy sobie broń, amunicję i narkotyki.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Policjanci z Oddziału Prewencji w Krakowie patrolowali teren w Skawinie. Przyłapali piętnastolatka na śmieceniu w miejscu publicznym.

Na widok mundurowych nastolatek zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci zdecydowali się go przeszukać. Znaleźli przy nim rewolwer, pięć sztuk amunicji i niewielką ilość mefedronu.

Chłopiec został przewieziony na komisariat, gdzie zabezpieczono nielegalne przedmioty. Policja wezwała jego matkę, a patrol z komisariatu policji w Skawinie pojechał do jego domu. W trakcie dalszych czynności znaleźli w jego pokoju małą ilość marihuany, była ukryta w zagłówku fotela.

Ojciec nastolatka zeznał, że broń, z którą złapano jego syna, należała do niego. Chłopiec miał ją zabrać bez jego wiedzy.
Nastolatek został już przesłuchany w obecności rodzica. Zarzuca mu się posiadanie broni i amunicji bez niezbędnego zezwolenia oraz posiadanie narkotyków. O jego przyszłości zdecyduje sąd dla nieletnich.

Obecnie śledczy badają w jaki sposób chłopiec wszedł w posiadanie narkotyków. Sprawdzają także, czy jego ojciec posiadał broń legalnie. Jeśli okaże się, że nie, to grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij