Publicystyka

Obrzydliwa wypowiedź senatora z Paktu Senackiego. Kpił z chorych psychicznie

Senator Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, kpił z wyników wyborów w szpitalach psychiatrycznych.

Senator w wywiadzie, którego fragment trafił do mediów społecznościowych, połączył choroby psychiczne z głosowaniem na PiS. Przytoczył wyniki z komisji wyborczej znajdującej się w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza twierdząc, że „PiS odniósł tam miażdżące zwycięstwo”. „PiS dostał tam 109 głosów i absolutnym liderem wyborców z Tworek okazał się Mariusz Błaszczak, który dostał ponad 70 głosów z tej listy – kpił. Stwierdził też, że wyborcy w tym szpitalu „widzą więcej”.

 

Jego wypowiedź wywołała falę oburzenia i oskarżenia o stygmatyzowanie chorych psychicznie i wykorzystywanie ich tragedii w walce politycznej.

 

Senator zdecydował się w końcu przeprosić. „Moja wypowiedź dotycząca wyników wyborów w szpitalu psychiatr. nie powinna mieć miejsca. Serdecznie za nią przepraszam” – napisał na Twitterze

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij