beautifull butterflies Świat

Znany projektant mody przeprosił obrońców zwierząt. Poszło o motyle

Znany projektant mody Jun Takahashi przeprosił obrońców zwierząt. Nie spodobało im się, że użył w swych sukienkach żywych motyli.

Takahashi to założyciel marki Undercover. We wrześniu zaprezentował na Tygodniu Mody w Paryżu nową kolekcję wiosna-lato 2024. Znalazły się w niej sukienki, które nazwał „terrariami”. Znalazły się w nich żywe kwiaty, wśród których latały żywe motyle.

To rozwścieczyło obrońców zwierząt z organizacji PETA. Projektant ujawnił telewizji CNN, że 17 października wysłał im list z przeprosinami. Napisał w nim, że żałuje, że użył w swoich projektach żywych motyli, a także obiecał, że więcej tego nie zrobi.

W swoim liście Takahashi wyjaśnił, że motyle fascynują go od dwudziestu lat, kiedy jeden z nich zbliżył się do niego na pogrzebie jego babci. Dodał, że te użyte w jego sukienkach zostały pozyskane od „etycznego hodowcy”, a pracownicy jego firmy zadbali, by miały pożywienie, a także odpowiednią temperaturę . Przyznał też, że po pokazie wypuścił je na wolność – PETA twierdziła, że motyle z hodowli mają problemy ze znalezieniem pożywienia i mogą roznosić groźne dla dzikich motyli choroby.

Projektant przyznał, że użycie żywych motyli było błędem, a teraz jest mu także za to wstyd. Rzecznik prasowy PETA powiedział CNN, że ich przedstawiciel odbył już z nim rozmowę. Podziękował mu także za list z przeprosinami i „konstruktywną dyskusję”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij