Kraj

71-latka postrzelono na targu. Zauważył to dopiero w domu

71-letni mężczyzna przechadzał się po targowisku, gdy usłyszał huk i poczuł ból brzucha. W domu zorientował się, że został postrzelony.

Zdarzenie miało miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. 71-letni mężczyzna udał się rano na zakupy na lokalne targowisko. Gdy spacerował w pobliżu stoiska ze starociami. W pewnym momencie usłyszał huk, podobny do eksplozji petardy, i poczuł ból brzucha.

Senior wrócił do domu. Tam zauważył, że krwawi. Znalazł też w bieliźnie fragment pocisku. Zgłosił się do miejscowego szpitala. Tam lekarze, po zauważeniu, że mają do czynienia z powierzchowną raną postrzałową, powiadomili o tym policję. Opatrzyli też mężczyznę i zwolnili go do domu. W poniedziałek ponownie trafił do szpitala, bo rana źle się goiła i dalej odczuwał ból. Lekarz Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim wyjaśnił, że „są pewne schorzenia współistniejące, które mogą pogorszyć gojenie rany u pacjenta ze względu na jego wiek”.

Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, powiedział PAP, że policjanci ustalili już miejsce, gdzie doszło do postrzelenia i zabezpieczyli niezbędne dowody. Obecnie prokuratura nie udziela informacji, z jakiej broni go postrzelono. Czekają na opinie biegłych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij