Kraj

Zostawił samochód na ulicy do remontu. Drogowcy znaleźli sposób

W Łodzi miało miejsce absurdalne zdarzenie. Remontujący ulicę drogowcy oblali betonem zaparkowany na remontowanej ulicy samochód.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Legionów. Rzecznik prasowy prezydent Łodzi Marcin Masłowski powiedział PAP, że przed rozpoczęciem jej remontu wykonawca poprosił parkujących na niej mieszkańców, by tymczasowo przeparkowali swoje pojazdy.

Jeden z nich obiecał, że to zrobi, ale ostatecznie pozostawił swój pojazd na miejscu. Jarosław Kostrzewa, autor facebookowego profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, dowiedział się od okolicznych mieszkańców, że drogowcy próbowali go znaleźć, ale im się to nie udało. Wezwali w końcu straż miejską. Ta jednak wystawiła mu jedynie mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Odmówili odholowania auta.

Kiedy na miejsce dotarła betoniarka, drogowcy uznali, że nie mogą dłużej czekać. Obudowali więc auto szalunkiem z desek i zabezpieczyli folią budowlaną. Następnie wylali dookoła niego beton.

Film z tego incydentu i zdjęcia jego efektów stały się hitem internetu. Masłowski poinformował, że auto będzie wyciągnięte w sobotę, gdy beton już zastygnie. Wielu Łodzian zastanawia się, czy było to konieczne. Miejski radny z PO Mateusz Wasalek wyjaśnił jednak w mediach społecznościowych, że auta nie można było odholować z miejsca budowy, bo nie ma przepisów, które by to umożliwiały.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij