Obraz zawierający broń, broń palna, osoba, Broń miotająca Świat

Nastolatka zgłosiła policji molestowanie. Zastrzelił ją morderca na zlecenie

Nastolatka zgłosiła policji, że padła ofiarą molestowania. Sprawca wynajął na nią mordercę na zlecenie.

17-letnia Isabella Scavelli mieszkała w mieście Brooksville na Florydzie. 6 lutego poszła z krewną – jej tożsamość nie została ujawniona, ale niektóre media informują, że była nią jej matka – do biura szeryfa hrabstwa Hernando. Zgłosiła, że padła ofiarą molestowania seksualnego ze strony 36-letniego Lenarda White’a, którego znała wcześniej.

Dzień później ktoś zadzwonił do jej drzwi. Za progiem stało dwóch mężczyzn. Gdy jej otwarła, zaczęli strzelać do niej i do jej krewnej. Nastolatka zginęła na miejscu, a druga kobieta została poważnie ranna.

Biuro szeryfa wysłało na miejsce zbrodni policjantów z psami tropiącymi. Te szybko złapały ślad podejrzanych. Odnalazły też w pobliżu porzucony przez jednego z nich but. Badanie DNA ustaliło, że jego właścicielem był 22-letni Keshawn Woods, członek jednego z lokalnych gangów.

W dniu, w którym Scavelli udała się do biura szeryfa, White udał się na wycieczkę do Georgii. Jego krewni zeznali, że wcześniej jej nie planował. Mimo tego został głównym podejrzanym w tej sprawie, bowiem policja była przekonana, że próbował w ten sposób stworzyć sobie alibi.

Chciał ją powstrzymać od mówienia.

Śledztwo wykazało, że dowiedziawszy się, że nastolatka poszła na policję, White skontaktował się z 21-letnim Sheldonem Robinsonem. Zapłacił mu ok. 10 tys. dolarów za jej zamordowanie. Ten jednak nie miał zamiaru zrobić tego osobiście. W mediach społecznościowych opublikował ogłoszenie, w którym stwierdził, że zlecono mu „posprzątanie”, i zapłaci osobie, która mu pomoże, 5 tys. dolarów. Obiecał także, że da mu kokainę. Zgłosił się do niego Woods.

Policjanci odnaleźli w domu Woodsa 4 tys. dolarów, narkotyki i broń. U Robinsona znaleźli pozostałe 6 tysięcy i amunicję, której kaliber zgadzał się z tym użytym przez morderców. W samochodzie, którym uciekli z miejsca zbrodni, odnaleziono drugi but. Niedawno na podwórku Robinsona odnaleziono także broń, której użyto w tej zbrodni.

White siedzi w więzieniu od 15 lutego. Został oskarżony o napaść seksualną, ale szeryf poinformował, że wkrótce usłyszy dodatkowe zarzuty federalne. Robinson siedzi od 9 lutego. Aresztowano go za handel kokainą i posiadanie broni przez skazanego przestępcę. Woods spędził pewien czas w więzieniu w lutym, za posiadanie nielegalnej broni i przestępstwa narkotykowe, ale został wypuszczony zanim ustalono jego rolę w tej sprawie. Aresztowano go ponownie w zeszłym tygodniu.

MUGSHOTS-HERNANDO-537x302

Hernando County Sheriff’s Office

Cała trójka usłyszała już federalne zarzuty spisku celem dokonania morderstwa, morderstwo na zlecenie i użycie broni w brutalnym przestępstwie. White’a i Robinsona oskarżono także o spisek celem posiadania narkotyków celem ich dystrybucji, przeszkadzania wymiarowi sprawiedliwości i manipulowania świadkiem. W razie uznania za winnych dostaną dożywocie w więzieniu federalnym. Zarzuty okłamywania agentów ATF usłyszała także Janet Williams, matka Robinsona. Grozi jej 15 lat więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox9 Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij