Niespełna tysiąc osób poszukuje Grzegorza Borysa, który jest podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek w Gdyni, jednak do tej pory nie udało się odnaleźć 44-latka.
Informację o zabójstwie 6-latka na osiedlu Wielki Kack w Gdyni policjanci otrzymali około godziny 10 w piątek. Służby powiadomiła kobieta, która zgłosiła, że jej mąż zabił ich syna. Dziecko miało rany cięte szyi, a w mieszkaniu znaleziono także martwego psa. Zanim funkcjonariusze zjawili się na miejscu, ojciec ofiary zdążył uciec.
Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania podejrzanego 44-letniego Grzegorza Borysa. Na początku w obławę zaangażowani byli policjanci z całego Pomorza, ale w nocy dołączyli do nich mundurowi z prewencji z Łodzi i Poznania. Działania poszukiwawcze wspomaga także Żandarmeria Wojskowa, Marynarka Wojenna i Straż Pożarna. Jednak mężczyzny nadal nie udało się schwytać.
Karina Kamińska z pomorskiej policji przyznaje, że w piątek psy patrolowo-tropiące prowadziły śledczych do małych zbiorników wodnych w okolicach trójmiejskich lasów. Wskazane miejsca sprawdzał następnie zespół nurków. Poszukiwania trwały nieprzerwanie przez całą noc. Śledczy zwracają jednak uwagę na trudne warunki pogodowe.
Policja publikuje wizerunek podejrzanego
Jeszcze w piątek policja podjęła decyzję o opublikowaniu wizerunku poszukiwanego 44-latka.
– W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112 – apeluje w mediach społecznościowych pomorska policja.
Przedstawicielka policji przyznała, że po opublikowaniu wizerunku podejrzanego pojawiły się informacje od mieszkańców. Dodała, że wszystkie są na bieżąco sprawdzane, ale na razie żadna się nie potwierdziła.
Przypominamy!
Jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś złego, lub wiesz, że życie jakieś osoby jest zagrożone, nie wahaj się dzwonić pod numer alarmowy 112. Postaraj się przekazać służbom ważne informacje, czyli np. lokalizację i stan osoby, która potrzebuje pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma czas!
Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Zobacz też:
Zabójstwo 6-letniego chłopca w Gdyni. Policjanci publikują wizerunek podejrzewanego o zabójstwo