Kraj

Aborcja i antykoncepcja jest priorytetem KO

Priorytetem KO będzie aborcja i antykoncepcja. Zdradziła to posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne dziś oficjalne wyniki wyborów. Wygrał PiS, ale zabrakło mu głosów do sformowania samodzielnej większości. Wszystko wskazuje, że nowy rząd utworzy KO, Lewica i Trzecia Droga.

Wiele osób zastanawia się nad priorytetami tej egzotycznej koalicji. W programie Kropka nad I poseł Katarzyna Kotula z Lewicy powiedziała, że „nadrzędnym celem było zakończenie rządów Prawa i Sprawiedliwości, które były najbardziej antykobiecymi rządami ostatnich lat”.

Kotula ujawniła też, że wśród priorytetów KO jest legalizacja aborcji i darmowa antykoncepcja.”Cieszę się, że KO zgadza się z nami, że jedną z priorytetowych spraw do załatwienia jest legalizacja prawa aborcyjnego, czyli legalna, bezpieczna, darmowa i dostępna aborcja, darmowe środki antykoncepcyjne” – stwierdziła.

Na razie nie wiadomo, jak na te sugestie zareaguje Trzecia Droga. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że „żadne sprawy światopoglądowe nigdy nie mogą być elementem umowy koalicyjnej”. „I tutaj na jakiekolwiek wpisywanie w umowę koalicyjną spraw światopoglądowych się nie zgodzę” – podkreślił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij