Kraj

Mariusz Błaszczak ostrzega: Donald Tusk zlikwiduje Wojska Obrony Terytorialnej

Nie miejcie złudzeń, jak Tusk wróci do władzy to zlikwiduje Wojska Obrony Terytorialnej. Nie pozwólmy na to – zaapelował w sobotę na Twitterze Mariusz Błaszczak. Jednocześnie minister obrony narodowej przypomniał wypowiedzi polityków opozycji, którzy krytykowali ten rodzaj sił zbrojnych.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak opublikował w piątek rano nowy spot. Materiał, który zamieszczono w mediach społecznościowych, dotyczy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zdaniem szefa MON, jeśli Donald Tusk obejmie władze w kraju, to będzie chciał zlikwidować WOT.

Pamiętacie jak krytykowali powołane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości Wojska Obrony Terytorialnej? – pyta w spocie Błaszczak. Po tych słowach pokazano wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysz, który mówił: „Trzeba zlikwidować Wojska Obrony Terytorialnej, bo one nie służą naszemu społeczeństwu”. Przywołano także słowa Tomasza Siemoniaka z KO, który nazwał ten rodzaj sił zbrojnych „karykaturą”.

Szef resortu przypomniał, że WOT liczą dziś 37 tys. „wspaniałych ludzi poświęcających swój czas prywatny, aby dbać o nasze bezpieczeństwo. Podkreślił ich pomoc podczas pandemii, w walce z podtopieniami i nawałnicami oraz w poszukiwaniu zaginionych osób.

Pamiętajcie! Politycy PO i Trzeciej Drogi nie chcieli, aby powstały Wojska Obrony Terytorialnej w obecnej formie. Jak dziś mówią o tym, że będą rozwijać siły zbrojne i dbać o nasze bezpieczeństwo to kłamią – powiedział szef MON.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij