Świat

Pięciu Niemców dokonało zbiorowego gwałtu na 18-latce. Wszystko nagrali telefonem

Sędzia sądu śledczego w Palma zdecydował o tymczasowym aresztowaniu w sobotę wieczorem pięciu z sześciu turystów niemieckich w wieku od 21 do 23 lat, zatrzymanych pod zarzutem zbiorowego gwałtu na 18-letniej Niemce w jednym z hoteli na Playa de Palma na Majorce (Baleary), poinformowały w niedzielę hiszpańskie media.

Według źródeł sądowych, na które powołują się media młoda kobieta przebywała na Majorce na wakacjach z kilkoma swoimi koleżankami. Wyspa jest chętnie odwiedzana przez turystów niemieckich.

W minioną środę poznała jednego ze swoich rodaków, rozmawiała z nim w restauracji przy plaży, pili alkohol. Później para poszła do pokoju hotelowego, gdzie zatrzymał się Niemiec wraz ze swoimi przyjaciółmi. Podczas zbliżenia, do którego doszło za zgodą kobiety, do pokoju weszło pięciu kolegów mężczyzny.

Zgodnie z opublikowanym w sobotę raportem policji czterech z nich zmusiło dziewczynę do stosunków seksualnych wbrew jej woli, a jeden nagrywał zdarzenie telefonem komórkowym. Po powrocie do swojego hotelu dziewczyna powiadomiła policje, która zatrzymała wszystkich zamieszanych w zbiorowy gwałt. Policja skonfiskowała telefon z nagraniem stanowiącym dowód w postępowaniu karnym. Wezwana przez funkcjonariuszy karetka pogotowia zabrała poszkodowaną do szpitala.

Sprawą zajmuje się specjalna jednostka policji ds. rodziny i opieki nad kobietami (UFAM), która ustala rolę w przestępstwie każdego z zatrzymanych.

Źródło: PAP Autor: Grażyna Opińska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij