Świat

Nowe informacje o zamachu na placu zabaw we Francji

We francuskim mieście Annecy doszło do zamachu. Uchodźca z Syrii zaatakował nożem dzieci i ich opiekunów.

Atak miał miejsce na placu zabaw w lokalnym parku. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych, widać ubranego w ciemne okulary mężczyznę, który przeskoczył przez niski murek, odepchnął matkę od wózka i dźgnął nożem jej dziecko. Następnie zaatakował inne osoby.

Łącznie obrażenia odniosła czwórka dzieci w wieku od 2 do 3 lat i dwójka dorosłych.  Jedno z rannych dzieci było obywatelem Wielkiej Brytanii. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali i przeszli operację. Dwójka dzieci i jeden dorosły są nadal w stanie krytycznym.

Sprawca został aresztowany. Okazało się, że był nim 31-letni uchodźca z Syrii, który od 10 lat legalnie mieszka w Szwecji i posiada szwedzki paszport. Premier Francji Elisabeth Borne powiedziała, że nie miał kartoteki kryminalnej, nie leczył się psychiatrycznie i nie był znany służbom. Na razie nie wiadomo, co było motywem tego zamachu, ale policja wykluczyła wstępnie motywacje terrorystyczne. Wcześniej informowano, że starał się o azyl we Francji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij