Świat

Nauczyciel skonfiskował jej telefon, więc podpaliła szkołę. Zginęło 19 dzieci

Nastolatka z Gujany przyznała się do wzniecenia pożaru szkoły, w którym zginęło 19 osób. Działanie dziewczyny miało być zemstą za skonfiskowanie jej telefonu przez nauczyciela.

Do tragicznego pożaru doszło w szkolnym internacie w mieście Mahdia w środkowej Gujanie. Według śledczych sprawcą podpalenia była nastolatka, która miała w ten sposób zemścić się za zabranie jej telefonu. Dziewczyna miała przyznać się do wzniecenia ognia.

Wychowawcy zabrali dziewczynie telefon, a ona zagroziła tej samej nocy, że spali budynek. Wszyscy ją słyszeli – przekazał anonimowy urzędnik w rozmowie z agencją AFP.

W pożarze akademika zginęło łącznie 19 osób. 6 z nich zmarło w wyniku zatrucia dymem i oparzenia. Z kolei 13 innym ofiarom wykonano badania DNA ze względu na trudność ich zidentyfikowania. Rannych zostało 30 osób, które trafiły do szpitala.

Gdy doszło do pożaru w budynku przebywało łącznie 57 uczniów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij