Kraj

Nakryły włamywacza. 14-latka straciła matkę, sama walczy o życie

Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o włamanie się do domu jednorodzinnego w Legnicy, zabójstwo 37-letniej kobiety, ciężkie zranienie jej córki oraz zranienie innej kobiety przybywającej w domu.

Do zbrodni doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu jednorodzinnym przy ul. Struga w Legnicy. “Około godz. 1 w nocy policja została wezwana na interwencję do domu jednorodzinnego. Na miejscu policjanci znaleźli zwłoki 37-letnej kobiety” – powiedział w poniedziałek PAP Prokurator Rejonowy w Legnicy Radosław Wrębiak.

Kobieta miała rany zadane nożem. “W tym samym czasie do szpitala w Legnicy została przewieziono 14-letnia córka zamordowanej kobiety, również z obrażeniami zadanymi nożem” – powiedział prokurator.

W domu, w którym doszło do zabójstwa, była jeszcze jedna kobieta. Została ona zraniona nożem w rękę.

Policja po krótkich poszukiwaniach, w zaroślach, obok domu, zatrzymała mężczyznę. “o 36-letni Wiktor R. Mężczyzna najprawdopodobniej włamał się do domu w celach rabunkowych. Został nakryty przez kobietę, której zadał obrażenia w szyję i okolicę klatki piersiowej powodując jej zgon” – relacjonował prok. Wrębiak.

Krzyki kobiety usłyszał jej 14-letnia córka. Sprawca zadał nastolatce cztery uderzenia nożem w klatkę piersiową. Kolejną kobietę napastnik ugodził w rękę; po czym wybiegł z budynku.

Prok. Wrębiak poinformował, że 14-latka przeszła w szpitalu operację ratującą życie. “Jej stan jest ciężki, ale stabilny” – powiedział prokurator.

Podejrzewanym o zbrodnię jest 36-letni Legniczanin, który w poniedziałek usłyszy zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz spowodowania obrażeń ciała. Wiktor R. był wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże oraz uszkodzenie ciała jednej osoby.

Pokrzywdzone to obywatelki Ukrainy, które wynajmował pokoje w domu jednorodzinnym.

Źródło: PAP Autor: Piotr Doczekalski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij