Świat

78-latka obrabowała bank. Po raz trzeci

78-letnia kobieta została oskarżona o napad na bank. Okazało się, że wcześniej była już dwukrotnie skazana za podobne przestępstwa.

W środę do banku w mieście Pleasant Hill w Missouri weszła starsza pani, która miała na sobie plastikowe rękawiczki, maseczkę N95 i okulary przeciwsłoneczne. Wręczyła kasjerowi kartkę, na której napisała, że ma jej przekazać 13 tysięcy banknotów o drobnym nominale. „Dziękuję, przepraszam, nie chciałam cię przestraszyć” – dopisała. Miała mu powiedzieć, żeby ich nie liczył, tylko po prostu je dał. Na nagraniu z kamer monitoringu widać też, jak zniecierpliwiona uderza ręką w ladę.

Nie cieszyła się długo ze zdobytych pieniędzy. Policja zatrzymała ją ok. 3,2 kilometra od banku. Na podłodze jej samochodu leżały banknoty, a policjanci zauważyli, że dochodzi od niej silny zapach alkoholu. Miała być wobec nich bardzo stanowcza.

Gooch została aresztowana i obecnie czeka na proces. Sędzia wyznaczył kaucję na 25 tysięcy dolarów. Co ciekawe ma już na koncie dwa wyroki za napady na bank. W 1977 napadła na bank w Kalifornii, a w 2020 r. na bank w Kansas City. Za ten drugi napad została skazana na karę w zawieszeniu, skończyła się w listopadzie 2021 r. Szef policji w Pleasant Hill powiedział mediom, że nie zdiagnozowano u niej żadnych chorób psychicznych. „To po prostu smutne” – dodał.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij