Świat

Transpłciowy nastolatek planował szkolną masakrę

Policja aresztowała 19-letniego transpłciowego mężczyznę. Planował serię szkolnych masakr.

19-letni William Whitworth z Kolorado używa imienia Lilly i podaje się za kobietę. 31 marca z biurem szeryfa hrabstwa Elbert skontaktowała się jego siostra. Twierdziła, że jej brat zachowuje się w brutalny sposób. Powiedziała policjantom także, że mówił wcześniej o strzelaninie w szkole. Kiedy dotarli na miejsce, Whitworth przebywał w swoim pokoju i był pijany. Dookoła niego leżały śmieci, a w ścianach zauważyli dziury wybite pięściami.

Kiedy policjanci spytali go o to, czego chce dokonać szkolnej masakry, odpowiedział im, że nie ma żadnego konkretnego powodu. Wyznał też, że był w jednej trzeciej realizacji tego planu. W jego pokoju policjanci znaleźli tablicę, na której narysował plan szkoły średniej Timberview, do której uczęszczał w 2016 roku. Policjanci znaleźli też manifest, w którym znalazła się m.in. lista osób, które planował zabić. Wynikało z niego, że planował dokonanie masakr także w dwóch innych lokalnych szkołach i w lokalnych kościołach.

Policjanci nie znaleźli w jego mieszkaniu żadnej broni, znaleźli jedynie specjalny płyn do jej czyszczenia. Znaleźli też notatnik, w którym zapisał instrukcje, jak wykonać broń palną za pośrednictwem drukarki 3D i jak stworzyć w warunkach domowych materiały wybuchowe. Whitworth przyznał też, że obejrzał na Youtube instruktaż wykonania zapalnika.
Nastolatek został aresztowany. Usłyszał już zarzuty, w tym planowania morderstwa. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym, sędzia wyznaczył wysokość kaucji na 75 tysięcy dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Post Millenial, Colorado Gazette Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij