Świat

Problemy zdrowotne byłego premiera Włoch. Berlusconi trafił na oddział intensywnej terapii

Włoskie media przekazały w środę, że były premier Włoch Silvio Berlusconi trafił na oddział intensywnej terapii. Polityk od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, a poprzedni pobyt w szpitalu zakończył 30 marca.

O stanie zdrowia czterokrotnego premiera Włoch informuje dziennik „Corriere della Sera”. W środę rano Berlusconi trafił do szpitala San Raffaele w Mediolanie. Dziennikarzom udało się potwierdzić, że 86-latek przebywa na oddziale intensywnej terapii z powodu zapalenia płuc. Gazeta podała również, że do kliniki ma przybyć córka byłego premiera, Marina.

Z kolei agencja Ansa informowała, że lider Forza Italia ma także problemy z krążeniem. Według nieoficjalnych doniesień, stan chorego jest stabilny.

Ansa zwraca uwagę na poważne komplikacje związane z infekcją Covid-19, których Berlusconi doznał półtora roku temu. W ostatnich latach jego problemy zdrowotne nasiliły się. W 2016 roku przeszedł operację serca, a trzy lata później niedrożnością jelit w jego organizmie zajęli się chirurdzy.

Berlusconi jeszcze do niedawna przebywał w mediolańskim szpitalu. Jego czterodniowa wizyta zakończyła się 30 marca, a jej powodem miały być badania kontrolne.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij