Kraj

Przekroczył prędkość o 86 km. Świeżo upieczony kierowca stracił prawo jazdy

18-letni mieszkaniec powiatu dynowskiego (Podkarpackie) utracił świeżo uzyskane prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 136 km na godz. i przekroczył dopuszczalną prędkość o 86 km. Został także ukarany mandatem w wysokości 2,6 tys. zł i 20 punktami karnymi.

Jak poinformowała w środę rano oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. szt. Magdalena Żuk patrol rzeszowskiej drogówki w Dynowie zmierzył prędkość seata, który wyprzedzał inny pojazd.

– Kierujący seatem przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km na godz. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km, seat pędził z prędkością 136 km na godz – wyjawiła oficer prasowa.

Dodała, że po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że 18-letni kierowca prawo jazdy uzyskał z początkiem grudnia 2022 roku. Ponadto miał już na swoim koncie punkty karne.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Pipała
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij