Świat

Nie żyje 12-latka, zasztyletowana przez dwie rówieśniczki

Poszukiwana od soboty 12-latka z Freudenbergu (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech została zasztyletowana przez dwie dziewczynki „z kręgu znajomych”. Obydwie podejrzane mają poniżej 14 lat, nie są więc w wieku, w którym ponosi się odpowiedzialność karną – poinformował we wtorek prowadzący śledztwo prokurator z Koblencji w Niemczech.

Wiadomo, że 12-latka zmarła w wyniku „licznych ran kłutych”. Obydwie sprawczynie (w wieku 12 i 13 lat) przyznały się do popełnienia przestępstwa i przebywają pod opieką urzędu ds. nieletnich. Ze względu na ich wiek, śledczy nie informują o innych szczegółach, dotyczących przebiegu przestępstwa, takich jak motywy, zachowanie przed i po popełnieniu przestępstwa, miejsce pobytu – podaje portal ntv.

„Nie oznacza to jednak, że nic się obecnie w tej sprawie nie dzieje. Teraz oddajemy tę sprawę w ręce władz ds. nieletnich” – podkreślił Mario Mannweiler, prokurator w Koblencji. Śledczy kontynuują także poszukiwania narzędzia zbrodni.

Zwłoki 12-latki znaleziono w niedzielę w pobliżu ścieżki rowerowej w Nadrenii-Palatynacie w Niemczech. Zaginięcie dziecka zostało zgłoszone przez rodziców w sobotę wieczorem.

Źródło: (PAP) Autor: mszu/ kgod/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij