Kraj

Łowca Nastolatek usłyszał wyrok. Wróci do więzienia

Sąd podtrzymał wcześniejszy wyrok dla Krystiana W., słynnego Krystka z Zatoki Sztuki. Mężczyzna wróci do więzienia.

46-latek został skazany na 2,5 roku więzienia za kontakty elektroniczne z dwoma nieletnimi. W 2015 roku miał im obiecywać pracę, fundować obiady i kolacje, wozić je samochodem. Jego celem było wykorzystanie ich seksualnie.

Proces miał związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która w marcu 2015 roku, dzień po spotkani z W., rzuciła się pod pociąg. Matka nastolatki odkryła, że wcześniej spotykała się z Krystkiem. Łącznie został oskarżony o wykorzystywanie ponad 30 młodych dziewcząt, które poznawał dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela Zatoki Sztuki, który również jest oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszy wyrok 2,5 lat więzienia. Zdecydował też, że Łowca Nastolatek, jak nazwały Krystiana W. media, otrzyma dożywotni zakaz wykonywania wszelkich zawodów i działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem i opieką nad małoletnimi.

W sądzie odczytano jedynie wyrok, ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych odbyło się bez udziału mediów. Krystian W. był nieobecny na rozprawie. Obecnie przebywa na wolności i odpowiadał z wolnej stopy, ale niedługo wróci do więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij