Rozrywka

Fatalny błąd ortograficzny w “Familiadzie”. Ależ wstyd!

“Familiada” to teleturniej, który nieprzerwanie od 29 lat gości na antenie telewizyjnej “Dwójki”. Niezmiennie od samego początku prowadzi go Karol Strasburger, który każdy odcinek tradycyjnie rozpoczyna typowym dla siebie żartem – przez internautów określanym mianem – “suchar Strasburgera”. Tym razem to jednak nie dowcip prowadzącego wzbudził rozbawienie telewidzów, a błąd ortograficzny, którego dopuścił się edytor wyświetlający na tablicy odpowiedzi.

W programie od zawsze uczestniczą dwie drużyny składające się z 5 osób, które odpowiadają na pytania wcześniej zadawane ankietowanym Polakom. Nie inaczej było podczas emitowanego ostatnio odcinka. Uczestnicy mieli za zadanie wymienić polskie miasta miasta na literę “W”. Trzeba przyznać, że mieli z tym problemy, bo o ile kłopotów nie nastręczały “Warszawa” i “Wrocław”, to już kolejne z odpowiedzi nie były oczywiste. Ostatecznie skończyło się na tym, że pełną listę poprawnych odpowiedzi podał komputer, czy raczej obsługujący go edytor. I tu pojawił się problem. Osoba odpowiedzialna za wpisywanie treści popełniła błąd ortograficzny w nazwie jednego z miast i pomorską miejscowość Wejherowo napisała przez “ch”.

Pomyłka została szybko zauważona przez mieszkańców miasta. A znalezisko znalazło się w sieci. W komentarzach większość śmiała się z błędu, choć części nie było do śmiechu i pozwolili sobie na uszczypliwości wobec autorów teleturnieju i Telewizji Polskiej. Jako ciekawostkę dodajmy, że jedna z dzielnic miasta założonego przez XVI wiecznego dyplomatę Jakuba Wejhera (stąd miano miasta), nosi nazwę – Śmiechowo.

Źródło: Stefczyk.info Autor: pf
Fot. TVP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij