Świat

Wielotysięczne manifestacje w obronie… psów myśliwskich

Tysiące osób wzięły udział w niedzielnych manifestacjach w całej Hiszpanii, szczególnie w stolicach prowincji, domagając się ochrony prawnej dla psów używanych podczas polowań, głównie chartów.

Organizujący wydarzenie ruch obywatelski “Nie dla polowań” (NAC) sprecyzował, że w niedzielne popołudnie marsze obrońców psów odbyły się w ponad 40 miastach, w tym w Barcelonie, Madrycie, Sewilli i Walencji.

Wielu uczestników demonstracji przybyło na protesty z transparentami, na których widniały m.in. hasła: “Żądamy prawa chroniącego charty i inne rasy!”, “Czas chronić psy”, “Nie uciszycie nas!”.

Głównym żądaniem protestujących jest postulat objęcia ochroną ras psów myśliwskich w nowej ustawie dotyczącej praw zwierząt, nad którą trwają prace w hiszpańskim parlamencie.

“Charty i inne psy myśliwskie często porzucane są po zakończeniu sezonu łowieckiego. Czas zacząć zwalczać to przykre zjawisko” – powiedział rzecznik prasowy NAC David Rubio. Dodał, że tylko w 2021 roku właściciele psów w Hiszpanii porzucili blisko 170 tys. swoich pupilów.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij