Świat

Wciągnął łódź na balkon mieszkania. Nie chciał płacić za cumowanie w porcie

Mieszkaniec miejscowości Es Castell na wyspie Minorka wciągnął łódź motorową na balkon swojego mieszkania na trzecim piętrze budynku, aby w okresie zimowym uniknąć płacenia za cumowanie w porcie; rada miejska dała mężczyźnie 24 godziny na usunięcie łodzi – powiadomiły hiszpańskie media.

Według właściciela łodzi uzyskanie miejsca postojowego w porcie stało się tak drogie i trudne, jak parkowanie samochodu w mieście. Mieszkaniec Minorki wyjaśnił, że nie ma lokalnych przepisów prawnych, które zabraniałyby trzymania łodzi na balkonie i podkreślił, że obiekt waży tylko jedną dziesiątą przewidywanej wytrzymałości konstrukcji budynku.

Niemniej, władze gminy uznały, że przepisy nie przewidują możliwości parkowania łodzi na balkonach budynków mieszkalnych. Dodatkowo zleciły specjalistom zbadanie, czy obiekt stwarza “zagrożenie dla dróg publicznych”, a po zapoznaniu się z ich opinią nakazały właścicielowi natychmiastowe usunięcie łodzi.

Właściciel podporządkował się decyzji władz i wynajął dźwig oraz samochód ciężarowy, aby wydostać łódź z balkonu i wywieźć ją z budynku. Filmik ukazujący usuwanie motorówki z balkonu na trzecim piętrze stał się hitem w internecie.

Źródło: PAP Autor: Grażyna Opińska
Fot. pixabay/Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij