Świat

Kolejna masowa strzelanina w Kalifornii. Zginęło siedem osób

W Kalifornii miała miejsce kolejna masowa strzelanina, trzecia w ciągu ośmiu dni. Tym razem zginęło siedem osób.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w rolniczej miejscowości Half Moon Bay, położonej nad brzegiem oceanu, 48 km na południe od San Francisco. Wezwani na jedną z okolicznych farm ok. 2:30 nad ranem, policjanci znaleźli zwłoki czterech osób i piątą osobę, która odniosła rany. Wkrótce potem dostali zgłoszenie z kolejnej farmy, oddalonej o kilka kilometrów. Tam zginęły trzy kolejne osoby.

Policjanci szybko aresztowali mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie obu masakr. Podobnie jak w niedawnej masakrze w sali balowej, w której zginęło 11 osób, tym razem podejrzany też jest starszym Azjatą. Policja ujawniła, że aresztowała 67-letniego Chunli Zhao. Szeryf hrabstwa San Mateo Christina Corpus powiedziała, że czekał w samochodzie na parkingu przed jednym z ich posterunków.

Policja podejrzewa, że Zhao był pracownikiem jednej z farm, w których doszło do masakry, pracownikami miały być także jego ofiary. W jednej z farm część pracowników mieszkała na terenie farmy i policja podejrzewa, że ich dzieci były świadkami masakry. Zastępca burmistrza Half Moon Bay ujawnił, że wśród ofiar byli Chińczycy i Latynosi. Policja na razie nie ustaliła jego motywów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Hill Autor: WM
Fot. PAP/EPA/GEORGE NIKITIN

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij