Rozrywka

Ostatni żyjący członek misji Apollo ma 93-lata. Właśnie wziął czwarty ślub

Buzz Aldrin, był drugim człowiekiem, który postawił stopę na księżycu. Dziś towarzysz Neila Armstronga ma 93-lata i właśnie wziął czwarty ślub. Jego wybranka, z którą związany był od wielu lat, jest od niego o 30 lat młodsza.

W sobotę Buzz Aldrin obchodził swoje 93. urodziny, a dzień wcześniej miał inne powody do świętowania. W piątek wziął ślub, a jego wybranką jest 63-letnia Anca Fauer z Rumunii, z którą związany jest już od kilku lat. Żona astronauty jest wiceprezesem wykonawczym Buzz Aldrin Ventures.

Świeżo upieczony małżonek pochwalił się zaślubinami na swoim profilu na Twitterze.

„Zostaliśmy połączeni węzłem małżeńskim podczas małej, prywatnej ceremonii w Los Angeles. Jesteśmy podekscytowani jak uciekające nastolatki” – napisał Aldrin, a do wpisu dołączył zdjęcia ze ślubu.

Aldrin stanął przed ołtarzem po raz czwarty. W przeszłości miał trzy żony, a pierwsza urodziła im troje dzieci.

93-latek jest trzecim i jedynym żyjącym członkiem misji Apollo. 20 lipca 1969 roku o godz 2:53 (UTC) Neil Armstrong, będący dowódcą statku Apollo 11, stanął na Księżycu. Właśnie wtedy wypowiedział słynne słowa: To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości.

Zaraz za nim na Srebrnym Globie stanął Buzz Aldrin, pełniący rolę pilota. Trzecim członkiem misji był Michael Collins, pilot modułu dowodzenia. Astronauci zostawili na Księżycu amerykańską flagę, a zabrali ze sobą 21 kg kamieni, piasku i pyłu, co stanowiło materiał do badań naukowych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons/Twitter

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij