Publicystyka

TVP ujawnia: Tak firmy z Niemiec i Beneluksu zarabiają na omijaniu sankcji. Najwięcej tracą polscy producenci!

Potrójna tożsamość, porwanie i polscy przedsiębiorcy nabici w butelkę. W tle nielegalne omijanie wojennych sankcji. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” idą tropem ściganego przez Interpol rosyjskiego biznesmena Jehora B., który – jak twierdzą ich rozmówcy – posługuje się danymi osobowymi trzech osób. Czy biznesmen mógł sfingować własne porwanie?

Jak w rzeczywistości wyglądało uprowadzenie biznesmena, który miał porywaczom zapłacić krocie za uwolnienie? Kim naprawdę jest Jehor B. i w jaki sposób, według świadków, zarabia miliony na obchodzeniu sankcji oraz nielegalnym transporcie warzyw i owoców z Europy Zachodniej do Rosji? Czy Jehor B. mógł korumpować rosyjskich urzędników? Dlaczego na nielegalnym procederze najwięcej tracą polscy producenci warzyw i owoców, a zyski trafiają do firm z Niemiec oraz krajów Beneluksu? Jak to możliwe, że Jehor B. wciąż jest bezkarny? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

ZWIASTUN:

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas, Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij