Publicystyka

Gigantyczna afera korupcyjna w UE. Jak lobbyści urabiali polityków z partii Tuska?

Walizki pełne pieniędzy, organizacja pozarządowa na usługach lobbystów i wysocy urzędnicy Unii Europejskiej. Kulisy śledztwa dotyczącego kupowania wpływów w Brukseli przez kraje spoza Europy. Jaki był mechanizm zdobywania przez zagraniczne podmioty poparcia w unijnych instytucjach?

Gdzie lobbyści urabiali m.in. polityków z Europejskiej Partii Ludowej EPL, której przewodniczącym był Donald Tusk? W jaki sposób główni oskarżeni w aferze „Katargate” wypowiadali się na tematy związane z wewnętrznymi sprawami Polski? Jakie zarzuty dotyczące Polski zawierał tzw. raport o stanie bezkarności sporządzony przez organizację „Walka z Bezkarnością”, która znalazła się na celowniku śledczych badających korupcję w Parlamencie Europejskim? Gigantyczna afera korupcyjna w UE w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

ZWIASTUN:

Sprawie gigantycznych pieniędzy europosłów przyglądaliśmy się bacznie także na naszych łamach. Warto przypomnieć jej niektóre wątki, także polskie:

Ogromne pieniądze dla Sikorskiego

Za co płacą Sikorskiemu? Dziennikarze żądają wyjaśnień

Kazała ukryć pieniądze z łapówek

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas, Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij