Świat

Co za as. Pracodawca przez przypadek przelał mu 286-krotność wypłaty. A on następnego dnia zwolnił się i zniknął

Działający w prowincji Santiago w Chile producent mięs Cial omyłkowo wypłacił swojemu pracownikowi 286-krotność miesięcznej wypłaty. Obdarowany wypłacił pieniądze z banku i zniknął następnego dnia. Sześć miesięcy po ucieczce policja nadal nie jest w stanie go zlokalizować – poinformowała we wtorek agencja IOL.

Po dostrzeżeniu błędu firmy mężczyzna skontaktował się z pracodawcą, zapewniając, że następnego dnia uda się do banku i zwróci sumę na konto firmy. Zamiast tego wypłacił ponad 165 mln chilijskich pesos (175 tys. euro) i zniknął. Pensja pracownika wynosiła 500 tys. pesos (543 euro) – przypomniała IOL.

Mężczyzna wysłał następnie wypowiedzenie, a wszystkie próby nawiązania z nim kontaktu zawiodły. Firma zgłosiła sprawę policji i przedsięwzięła kroki prawne, jednak po sześciu miesiącach od zdarzenia ustalenie lokalizacji byłego pracownika Cial nadal jest niemożliwe.

Źródło: (PAP) Autor: jbw/ tebe/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij