Kraj

Doczekał się czworga dzieci i ośmiorga wnucząt. Zmarł niezwykły kapłan ks. Antoni Kieniewicz

W wieku 81 lat zmarł ks. Antoni Kieniewicz, rezydent w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – przekazała we wtorek Archidiecezja Warszawska.

Jak poinformowała we wtorek Archidiecezja Warszawska, pogrzeb odbędzie się w sobotę 17 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie Ciała do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.

Antoni Kieniewicz urodził się 16 czerwca 1941 r. Niemal przez całe życie był kartografem w Państwowym Przedsiębiorstwie Wydawnictw Kartograficznych. Z żoną Marzeną wychował czworo dzieci – córkę i trzech synów.

“Pod koniec lat 70. wraz z żoną wstąpili na drogę neokatechumenalną przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Po czterech latach formacji we wspólnocie zaczęli posługiwać jako katechiści w Bydgoszczy” – przekazano w komunikacie archidiecezji.

Po śmierci żony Antoni Kieniewicz wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater”.

Ks. Antoni Kieniewicz przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza w 2010 roku, mając 69 lat. W czasie mszy prymicyjnej w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych wraz z nim przy ołtarzu stanął jego syn, Piotr, który także wybrał drogę kapłaństwa i obchodził wtedy jej 17. rocznicę.

“Jako wikariusz i rezydent ks. Antoni Kieniewicz posługiwał w parafiach warszawskich: św. Aleksandra i NMP Matki Kościoła oraz podwarszawskiej w Jeziornie Fabrycznej. W latach 2013-2015 pracował jako katechista na Drodze Neokatechumenalnej. Ostatnio był rezydentem w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie” – przypomniała w komunikacie Archidiecezja Warszawska.

W 2021 roku metropolita warszawski uhonorował go przywilejem noszenia rokiety i mantoletu w kolorze czarnym.

Ks. Antoni Kieniewicz przeżył w kapłaństwie 12 lat.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kiełczykowska
Fot. antoni-kieniewicz.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij