Kraj

Władysław Kosiniak–Kamysz krytykuje Tuska. Padły mocne słowa

– Jarosław Gowin nie jest lubiany, więc po dymisji polityka Porozumienia ludowcom będzie łatwiej współpracować z tą formacją – ocenił Władysław Kosiniak–Kamysz na antenie Radia Zet. Lider ludowców przyznał także, że Donald Tusk zachowuje się jak hegemon i dodał, że nie jest zwolennikiem wspólnej listy opozycji. 

Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany, czy Tusk zachowuje się jak hegemon. Polityk ludowców przyznał, ze zgadza się z taką tezą. Komentował również apel lidera PO, by cała opozycja wystartowała od wyborów z jednej listy.

– Ja nie jestem zwolennikiem jednej listy – powiedział szef PSL i dodał, że Tusk nie jest jego wrogiem, ale konkurentem.

– Jedna lista przegrała do Parlamentu Europejskiego. Jedna lista przegrała na Węgrzech. Nie da się pogodzić tak skrajnych poglądów jak Marka Biernackiego i Klaudii Jachiry – zaznaczył.

Kosiniak-Kamysz był także pytany o to, czy rezygnacja Gowina z funkcji lidera Porozumienia coś zmienia, czy PSL znajdzie miejsca na liście wyborczej dla działaczy tej partii.”Trzeba tutaj rozpatrzeć dwie rzeczy. Po pierwsze chyba wyczucie tego nastroju społecznego przez Jarosława Gowina, który nie pozwalał mu dalej szefować formacji. I to jest moim zdaniem dobra decyzja, czyli takie wycofanie, powiedzenie, że jakiś etap się zakończył” – powiedział lider PSL.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza “odbiór Jarosława Gowina jest mu chyba znany, i on nie jest odbiorem pozytywnym”. “Odbiór i z tej strony PiS-u, i ze strony opozycyjnej był słaby” – ocenił szef ludowców.

Na pytanie, czy bez Gowina na czele łatwiej będzie mu się współpracowało z Porozumieniem, Kosiniak-Kamysz odparł: “Myślę, że tak”.

Źródło: R. Zet/źr. własne/PAP Autor: Edyta Roś (PAP)
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij