Kraj

Odnalazł się mężczyzna poszukiwany w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek

Na policję w Chorzowie zgłosił się mężczyzna, który rozpoznał się na zamieszczonym przez policję filmie w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek. To 58-letni mieszkaniec Chorzowa, który po przesłuchaniu został zwolniony – podała policja.

Policja zamieściła w sobotę na stronie internetowej film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. W związku z nowymi ustaleniami policjanci szukali mężczyzny, którego widać na nagraniu.

Podaną w niedzielę przez „Fakt” informację, o tym, że poszukiwany zgłosił się na policję w Chorzowie potwierdził PAP mł. asp. Karol Kolaczek z tamtejszej komendy miejskiej.

„Wczoraj do Komisariatu II zgłosił się mężczyzna, który rozpoznał się na tych upublicznionych zdjęciach” – powiedział Kolaczek. Jak dodał, mężczyzna jeszcze w sobotę został przesłuchany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji, którzy przyjechali do Chorzowa i po tych czynnościach został zwolniony.

Mężczyzna, który rozpoznał się na filmie jest mieszkańcem Chorzowa, ma 58 lat. Pytany o dodatkowe szczegóły, mł. asp. Kolaczek odsyła do Komendy Stołecznej Policji.

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po niej.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Konopka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij