Świat

Obrzydliwe kłamstwo Rosjan. Próbowali oszukać Polaków, że Morawiecki oddał hołd Banderze

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP przekazał, że publikowane w rosyjskich mediach materiały bazują na ewidentnie fałszywym zdjęciu, które rzekomo przedstawia polskiego premiera składającego kwiaty przy pomniku Bandery. Zdaniem Żaryna to próba destabilizacji debaty publicznej w Polsce.

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał w mediach społecznościowych, że publikacja fałszywego zdjęcia premiera to reakcja Rosji na ostatnią wizytę Mateusza Morawieckiego w Kijowie.

“Publikowane w społecznościowych i tradycyjnych materiały bazują na ewidentnie fałszywym zdjęciu, które rzekomo przedstawia polskiego Premiera składającego kwiaty przy pomniku Bandery” – napisał na Twitterze Żaryn.

W jego opinii działania propagandowe oparte na fałszywym zdjęciu mają na celu uderzenie w wizerunek Premiera RP, ale także destabilizację debaty publicznej w Polsce.

“Rosja liczy, że promowanie kłamstwa dotyczącego honorowania Bandery przez władze RP wytworzy w reakcji wrogość wobec Rządu RP i Ukrainy. Propagandowy przekaz jest transferowany do polskiej infosfery, ale również do infosfery krajów Zachodu” – stwierdził Stanisław Żaryn.

Jego zdaniem działania propagandowe korespondują z typowymi dla Rosji próbami zaognienia relacji Polski i Ukrainy. “Dla Kremla jest to obecnie cel priorytetowy” – podkreślił Żaryn.

Źródło: Autor: Luiza Łuniewska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij