Publicystyka

“Danke Deutschland”. Kuriozalny występ Moniki Olejnik

Niemiecka reprezentacja zaprotestowała przeciwko zakazowi noszenia opasek LGBT w Katarze. Monika Olejnik postanowiła dołączyć do ich protestu.

Katar to państwo islamskie. Z tego powodu zawodnicy dostali zakaz noszenia opasek LGBT podczas meczy. Przed porażką z Japonią Niemcy postanowili przeciwko temu zaprotestować. Zakryli usta rękami. “Zakazać nam noszenia opaski, to zakazać nam mówienia. Nasze stanowisko jest jasne” – poinformował niemiecki związek piłki nożnej.

Ich gest bardzo spodobał się Olejnik, która postanowiła go powtórzyć razem z zaproszonymi do programu gośćmi, Barbarą Nowacką (PO) i Krzysztofem Śmiszkiem (Lewica) „W Katarze są łamane prawa człowieka. FIFA powiedziała kapitanom, że nie mogą nosić tęczowych opasek, bo będą karani. Dziś niemieccy piłkarze przegrali z Japończykami, ale wygrali poza boiskiem. Zaprotestowali przeciwko temu, co wyprawia FIFA w Katarze. Danke Deutschland!” – powiedziała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polskie Radio Autor: WM
Fot. PAP/EPA/Friedemann Vogel

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij