Zarzuty o charakterze pedofilskim Kraj

72-latek podejrzewany o zabójstwo żony przyznał się do winy

72-latek usłyszał w niedzielę zarzut zabójstwa 64-letniej żony w mieszkaniu w Kleparach (Kujawsko-pomorskie) – dowiedziała się PAP w prokuraturze. Do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Podejrzany przyznał się do winy.

Jak wcześniej informowała PAP, ciało 64-letniej kobiety odnaleziono w piątek po południu w mieszkaniu w gminie Gniewkowo. Z informacji PAP wynikało, że kobieta mogła zostać zabita. Miała zostać znaleziona w łazience z raną głowy po tępym narzędziu. Jej mąż był poszukiwany przez dobę. W sobotę przed godziną 17. zatrzymano go na terenie kompleksu leśnego w gminie Gniewkowo.

“Podejrzanemu został przedstawiony zarzut z art. 148 Kk tj. dokonania zabójstwa. Przyznał się do winy” – poinformował PAP w niedzielę szef Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu Robert Szelągowski.

Prokurator poinformował, że do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowanie.

“Sąd Rejonowy w Inowrocławiu wyznaczył rozpoznanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania na poniedziałek” – dodał Szelągowski.

Za zabójstwo grozi kara więzienia nie krótsza od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Z informacji PAP wynika, że już wcześniej w tej rodzinie dochodziło do przemocy wobec kobiety ze strony jej męża.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij