Sport

Lewis Hamilton został honorowym obywatelem Brazylii

Brytyjski kierowca Lewis Hamilton otrzymał w poniedziałek honorowe brazylijskie obywatelstwo. Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 do tej pory trzy razy wygrywał Grand Prix Brazylii.

Uroczystość nadania obywatelstwa Hamiltonowi odbyła się w sali kongresowej w stolicy kraju Brasilii w obecności setek kibiców.

Uznanie brytyjskiego kierowcy za Brazylijczyka jako pierwszy w listopadzie zeszłego roku zasugerował kongresmen Andre Figueiredo, po tym jak po raz trzeci triumfował on w GP Brazylii w Sao Paulo. Celebrował wtedy zwycięstwo wraz z brazylijskimi fanami, mając na sobie flagę tego kraju.

“Otrzymanie tego tytułu to wielki zaszczyt. Teraz wreszcie mogę powiedzieć, że jestem jednym z was. Kocham Brazylię, zawsze ją kochałem. Chcę zadedykować ten tytuł mojemu idolowi Ayrtonie Sennie” – powiedział wzruszony Hamilton podczas ceremonii, odnosząc się do trzykrotnego mistrza świata pochodzącego z Brazylii. Brytyjczyk miał on na sobie niebieski garnitur oraz żółto-zielony naszyjnik z brazylijskim znaczkiem.

“Brazylijskie wzory do naśladowania jak Senna i Hamilton zapewniają nas, że każdy Brazylijczyk może pokonać przeszkody na swojej drodze i wygrać wyścig w życiu” – podkreślił deputowany Arthur Lira.

“Mam nadzieję, że wiele razy wrócisz do tego kraju, który teraz jest także twoim krajem” – zwrócił się do siedmiokrotnego mistrza Formuły 1.

37-letni kierowca wyścigowy nie ma najlepszego sezonu – nie wygrał jeszcze ani jednego wyścigu. W klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem zajmuje piąte miejsce. Od 11 lat nie zakończył sezonu na tak niskiej pozycji.

Źródło: PAP Autor: msl/ krys/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij