Rozrywka

Dziennikarka TVP wygrała z nowotworem. Przejmujące wyznanie po miesiącach walki

Historia dziennikarki TVP.info Żakliny Skowrońskiej od blisko roku porusza całe środowisko. 33-letnia reporterka związana z lokalnymi oddziałami telewizji w Szczecinie i Kielcach przez 9 miesięcy zmagała się ze śmiertelną chorobą. Dziś na łamach swoich profili społecznościowych ogłosiła, że wygrała walkę z rakiem.

– Kilka miesięcy temu mój świat zatrząsł się w posadach. Lekarze zdiagnozowali u mnie złośliwego chłoniaka. Wyczerpująca chemioterapia odbierała siły, pozbawiła włosów. Po blisko dziewięciu miesiącach ciemności, strachu i wyrzeczeń mogę powiedzieć – wygrałam” – napisała Skowrońska na Twitterze i Facebooku.

W kolejnym wpisie podziękowała wszystkim, którzy pomogli jej w walce z chorobą.

– Dzięki moim rodzicom, dzięki wspaniałym lekarzom z Wojskowego Instytutu Medycznego tym wszystkim ludziom, o których wiem już, że są mi naprawdę bliscy. Przetrwałam także dzięki sile modlitwy – nic bez Boga”. W ciągu tych kilku miesięcy praca, moja największa życiowa pasja, sprawiała, że mogłam podnosić się i ruszać w świat. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w tym, by móc pojawiać się na antenie TVP Info, pracować, podróżować. To dawało siłę – napisała Żaklina

 

Mimo młodego wieku Skowrońska może poszczycić się wieloma nagrodami. Przed laty, mając zalewie 22-lata została wybrana “Osobowością Telewizyjną” zachodniopomorskich mediów, a dwa lata później jej reportaż „Dzień z życia więziennika” otrzymał nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Prison Movie”.

Sympatycznej dziennikarce życzymy dużo zdrowia i żeby nigdy nie opuszczała ją ta pasja, z jaką pracuje.

 

Źródło: stefczyl.info/Twitter/tvp.info Autor:
Fot. Żaklina Skowrońska/ Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij