Kraj

Żaryn odsłania prawdę o lewicowych mediach w Polsce. „Próba rozmycia prawdy o aktywności rosyjskiej armii”

„W przestrzeni informacyjnej RP identyfikowane są próby rozmywania prawdy o rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie oraz rosyjskich strukturach biorących w niej udział” – napisał na Twitterze sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Nawiązał on w ten sposób do materiału m.in. „Gazety Wyborczej”.

Wpis Żaryna jest reakcją na tekst, który ukazał się ostatnio na łamach „Gazety Wyborczej”. Zacytowano w nim rosyjskiego żołnierza, przekonującego, że nie chce nikogo zabijać. Twierdził jednak, że zobowiązuje go do tego patriotyzm i poczucie obowiązku wobec towarzyszy broni. Pełnomocnik rządu nawiązał także do tekstu w „Newsweeku” z wypowiedziami dowódcy grupy Wagnera.

Sekretarz stanu zauważył, że „niektóre media publikowały w ostatnich miesiącach materiały fałszujące rzeczywistość”.  „Częścią tych działań informacyjnych jest próba rozmycia prawdy o aktywności Grupy Wagnera oraz rosyjskiej armii” – skomentował.

„Teksty oparte o spowiedź żołnierza armii Rosji czy dowódcy najemników z Grupy Wagnera służą budowaniu pozytywnego wizerunku tych podmiotów oraz mają manipulować odbiorcami” – wytłumaczył Żaryn. Podkreślił, że próbują rozbudzać pozytywne emocje wobec zbrodniczych formacji.

„Grupa Wagnera oraz armia rosyjska od wielu lat prowadzą działania militarne w różnych regionach świata, realizując brutalną politykę imperialną oraz popełniając szereg zbrodni wojennych” – oświadczył pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP. Jego zdaniem wybielanie tej działalności to pomaganie agresywnej Rosji.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij