Kraj

Bomba ciepła nad Polską coraz bliżej. Kulminacja w weekend

W weekend nad Polską wybuchnie bomba ciepła – kulminacja w poniedziałek. Będzie słonecznie i z temperaturą do 23 st. C – informuje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

“W weekend wybuchnie mam ciepło, prawdziwa bomba ciepła” – mówi meteorolog. Jednak zanim to nastąpi aura pozwoli nam się przygotować na nadejście polskiej złotej jesieni.

“W czwartek możemy liczyć na 18–19 stopni, w piątek podobnie. W sobotę musimy jeszcze uważać, bo w Polsce południowo-wschodniej będą ciągłe deszcze. Przelotnie popada również w południowo zachodniej części kraju, czyli w woj. dolnośląskim, opolskim, a także w Małopolsce. Po tych opadach przyjdzie ciepłe powietrze” – przewiduje Walijewski.

Już w niedzielę na termometrach 21 stopni, aż 23 w poniedziałek i to nie tylko na południu, ale również w centrum i na zachodzie. We wtorek w centrum, na południu i wschodzie nadal 21 stopni Celsjusza. “Będzie słońce, czyli pokaz polskiej złotej jesieni w całej krasie” – podkreśla.

Noce będą również ciepłe, od ok. 8–9 stopni, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu trochę chłodniej.

Niestety we wtorek na zachodzie się ochłodzi, temperatura spadnie do 16 stopni. Od środy w całym kraju już tylko od 12 do 16 stopni.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij