Świat

Putin otworzył w Moskwie koło widokowe. Dzień później się zepsuło

Z okazji święta Moskwy Putin otworzył wielkie koło widokowe. Dzień później już nie działało.

W sobotę Moskwa świętowała swoje 875-lecie. Z tej okazji w stolicy Rosji otwarto nowe koło widokowe. Rosyjskie media donosiły, że „Słońce Moskwy”, jak je nazwano, jest najwyższą podobną konstrukcją w Europie. Ma aż 140 metrów wysokości, o pięć więcej niż słynny London Eye.

Ceremonia jego otwarcia odbyła się z wielką pompą. Wziął w niej wirtualny udział sam Władimir Władimirowicz Putin. Uświetniły ją również zaręczyny, które para Rosjan odbyła, gdy jeden z wagoników znajdował się w najwyższym punkcie.

Radość i duma Moskwian nie potrwały jednak długo. Rosyjskie media donoszą, że ich nowa atrakcja turystyczna już w niedzielę uległa awarii. Służby prasowe obiektu poinformowały najpierw, że ograniczono sprzedaż i dostępność biletów „ze względu na ogromny ruch”. Po 15 poinformowały jednak, że ograniczono pracę obiektu, a diabelski młyn będzie działał w „trybie miękkiego startu”, ze „stopniowym wzrostem obciążenia”. Twierdzą jednak, że to normalna praktyka, a podobne trudności techniczne nękają wszystkie nowe diabelskie młyny na świecie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij