Świat

Donald Trump zdradził, co sądzi o nowym królu Wielkiej Brytanii

Były prezydent USA Donald Trump wypowiedział się o swoich spotkaniach z królową Elżbietą II. Zdradził też, co sądzi o jej następcy.

Trump spotkał się z królową Elżbietą II dwukrotnie. W czerwcu 2018 roku przyjęła go na audiencji w zamku Windsor, a w lipcu 2019 w pałacu Buckingham. W opublikowanym wczoraj na łamach Daily Mail felietonie były prezydent stwierdził, że był to „jeden z najbardziej niezwykłych zaszczytów w moim życiu”, a wspomnienia o tych spotkaniach „Melania i ja będziemy czcić do końca życia”.

Trump ujawnił, że dorastał w rodzinie, w której królowa była bardzo podziwiana, zwłaszcza przez jego matkę, która pochodziła ze Szkocji. Dodał, że jako monarcha była ucieleśnieniem niemal wieku Brytyjskiej historii, a na jej panowanie przypadły rządy piętnastu premierów, od Churchilla. Wyznał, że gdy zapytał ją o ulubionego, powiedziała mu, że lubiła wszystkich. „Przeprowadziła swój kraj przez bombardowanie Londynu, Zimną Wojnę, wojnę na Falklandach, strajki górników, Brexit, COVID i wiele więcej” – napisał – „Nie ważne jakie pojawiały się wyzwania, zawsze była dla swoich poddanych – zdecydowana i niewzruszona, stabilizająca i dająca pewność samą swoją obecnością”

Trump zauważył, że cechy, które sprawiły, że była dobrą królową, sprawiły też, że była kochana na całym świecie. „Od Afryki do Azji i do Ameryk, była najlepszym emisariuszem Zjednoczonego Królestwa” – zauważył. Dodał, że była szczególnie lubiana w USA. „Ceniona przyjaźń i cenna więź między Ameryką i Zjednoczonym Królestwem, którą nazywamy Wyjątkowym Związkiem, oznaczała, że jej wysokość królowa była naprawdę wyjątkowa także dla nas” – podkreślił – „Była szanowana i kochana przez Amerykanów jak niewiele postaci we współczesnych czasach”.

Trump podczas wizyt w Wielkiej Brytanii poznał też jej syna, króla Karola III. W swoim felietonie stwierdził, że w czasie żałoby pociesza ich to, że będzie „wielkim i wyjątkowym następcą”„Szczerze kocha Wielką Brytanię i jej obywateli. Wiem, że okaże się inspiracją dla Brytyjczyków, i że pod jego panowaniem dadzą radę przetrwać wszelkie wyzwania i napierać nadal w kierunku ich wielkiego przeznaczenia, w które tak mocno wierzyła królowa Elżbieta II” – napisał.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij