Kraj

Rusza kampania #bezprzedawNIEnia”. Młodzi Niemcy dowiedzą się prawdy o zbrodniach swoich przodków

Rozpoczynamy w tej chwili kampanię “#bezprzedawNIEnia” bo musimy rozmawiać, tłumaczyć, informować; zapraszamy niemiecką młodzież do Polski – powiedział w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

w rozmowie z Magdaleną Ogórek na antenie TVP Info wicepremier Gliński odniósł się m.in. do kwestii zaprezentowanego w czwartek “Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945″.”Tak, mamy coś do zrobienia dla polskiego społeczeństwa i jest oczywiste, że naszym obowiązkiem było przedstawić ten raport” – wyjaśnił.”Rozpoczynamy w tej chwili kampanię #bezprzedawNIEnia bo musimy rozmawiać, tłumaczyć, informować” – powiedział. Wspomniał o szczególnie istotnej roli edukowania młodego pokolenia Niemców. “Zapraszamy niemiecką młodzież do Polski, nasza kampania jest dostępna w sieci w obcych językach, także w niemieckim” – mówił wicepremier Gliński.

Dodał, że warto by Niemcy chętniej uczyli się języka polskiego, bo duża część społeczeństwa polskiego posługuje się płynnie językiem niemieckim. “To bardzo dobrze, na tym polega partnerstwo w Europie” – ocenił prof. Piotr Gliński.

W piątek o godz. 11 na pl. Piłsudskiego w Warszawie rozpoczął się wernisaż wystawy plenerowej “#bezprzedawNIEnia”.

 

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Twitter/Niepodległa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij