Rozrywka

Dramat Beaty Kozidrak! Gwiazda nie może wjechać do Stanów Zjednoczonych

Beata Kozidrak musiała odwołać koncerty w USA. Zdaniem redaktorów Super Expressu zmusiły ją do tego poprzednie kłopoty z prawem.

Kozidrak wraz z zespołem Bajm miała dać kilka koncertów w USA. Pierwszy zaplanowano na 20 sierpnia w Chicago, ale wokalistka nie pojawiła się na scenie. Zespół poinformował też na swoim oficjalnym fanpage’u, że ich wizyta – „z powodów niezależnych od nas i organizatorów festiwalu Polonaise” – została przełożona. „Bardzo nam przykro, ale zobaczymy się w innym terminie” – napisali.

Zespół nie podał powodów przełożenia tych koncertów. Super Express poinformował jednak, że najprawdopodobniej Kozidrak nie dostała wizy pracowniczej do USA. Powodem był jej konflikt z prawem. 1 września zeszłego roku wokalistka została zatrzymana przez policję gdy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile. Została skazana za to na zapłacenie 50 tysięcy złotych grzywny, 20 tys. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i pięcioletni zakaz prowadzenia samochodów.

Prawnik Marcin R. Węrzyński z kancelarii Sabaj Law P.C. powiedział SE, że prawdopodobnie właśnie ten wyrok sprawił, że wokalistka nie otrzymała wizy do USA. Przypomniał, że amerykański urząd imigracyjny ma znaczną swobodę w decydowaniu o tym, kto dostanie wizę – i mogą odmówić jej wydania jeśli petent został skazany za przestępstwo, a nawet za wykroczenie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TySol Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij