Rozrywka

Marsz żałobny dla Odry na warszawskich Bulwarach Wiślanych. W obronie klimatu przemaszerowały “Wachlarze Bojowe”

Bulwary Wiślane stały się miejscem niecodziennej atrakcji. Aktywiści zorganizowali tam happening, który miał przypominać kondukt żałobny. Ubrani na czarno uczestnicy wydarzenia przemaszerowali bulwarami przy dźwiękach żałobnej muzyki.

Część uczestników przeszła w milczeniu, całość prowadziła grupa taneczna, którą organizatorzy określili mianem “Wachlarzy Bojowych”.

Zdaniem inicjatorów zdarzenia, protest dotyczył nie tylko katastrofy ekologicznej, do której doszło na Odrze, ale też wszelkich zmian klimatu, które nieustannie zachodzą, a samorządy i władze centralne nie próbują im zapobiegać.

– Jesteśmy przerażone i przerażeni, wściekłe i wściekli, pogrążone i pogrążeni w smutku. Razem z kilkudziesięcioma organizacjami obywatelskimi i przyrodniczymi, ze wsparciem ludzi, którzy nie potrafią obojętnie patrzeć na dziejącą się katastrofę, chcemy krzyczeć, milcząc. Wbrew zgiełkowi, wbrew przekrzykiwaniu się we wskazywaniu winnych, wbrew ugrywaniu własnych interesów na tragedii. Chcemy przeżyć żałobę. Razem – informowali organizatorzy.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Nie żyje Tomasz Komenda. Miał 46 lat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij