Kraj

Jourova spotka się premierem Morawieckim. Wiceszefowa KE będzie także rozmawiała z Tuskiem i Hołownią

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova spotka się w Polsce z premierem Mateuszem Morawieckim, przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem i jednym z liderów opozycji Szymonem Hołownią – wynika z komunikatu, który opublikowała KE.

“Wiceprzewodnicząca ds. wartości i przejrzystości Viera Jourova jest dziś (w poniedziałek) w Polsce, gdzie spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Marcinem Wiąckiem. Spotka się również z przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem oraz przewodniczącym Stowarzyszenia Polska 2050 Szymonem Hołownią” – podano w komunikacie.

KE przekazała też, że w Gdańsku Jourova weźmie udział w ceremonii wręczenia nagród Free Speech Awards oraz w wydarzeniach upamiętniających 41. rocznicę Deklaracji Solidarności. Spotka się też z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą.

Jourova wygłosi też przemówienie w Europejskim Centrum Solidarności. Spotka się również z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz oraz przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.

1 września weźmie udział w uroczystości na Westerplatte z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Źródło: PAP Autor: luo/ ap/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij