Kraj

Poseł PiS wyjaśnił na czym polega Campus Polska: to są po prostu dyskusje między politykami PO

Campus Polska Przyszłości to są po prostu dyskusje między politykami PO; nie ma żadnego kompleksowego programu. Debatują między sobą politycy jednej formacji i właściwie przekaz jest wyłącznie negatywny – mówił w niedzielę wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin.

Sellin, zapytany w Polskim Radiu 24 o Campus Polska Przyszłości, podkreślił, że “to są po prostu dyskusje między politykami PO”. “Polski Ład jest programem kompleksowym, wieloletnim, do zrealizowania, pozytywnym dla Polaków, reformującym różne przestrzenie życia publicznego. Tutaj na drugiej szali ja jednak kontrpropozycji nie widzę. Nie ma żadnego kompleksowego programu. Debatują między sobą politycy jednej formacji politycznej i właściwie przekaz jest wyłącznie negatywny (…). PO jest partią likwidatorską. Doszedł nowy element – likwidacja ponad 800 szpitali” – stwierdził

Wiceszef MKDNiS dodał, że za rządów PO “też były elementy likwidatorskie, zwijania państwa polskiego”. “Urzędy publiczne, Poczta Polska, szkoły, posterunki policji likwidowane w małych miasteczkach czy na wsiach, nawet ambasady w dosyć istotnych miejscach były likwidowane. Siła polityczna, która wstydzi się własnego państwa, nie chce, żeby to państwo miało trwałe, dobrze funkcjonujące instytucje, chce, żeby tych instytucji było mniej, żeby były słabsze – nie wiem, o co chodzi. Nie wiem, dlaczego taka zapiekłość nie tylko w postulowaniu, ale realizowaniu zwijania państwa, które powinno służyć Polakom, obywatelom w różnych dziedzinach” – powiedział.

Oceniając powrót Donalda Tuska do uprawiania czynnej polityki w Polsce, Sellin przytoczył słowa Jarosława Gowina, który “powiedział, że to jest najbardziej znakomity prezent dla Zjednoczonej Prawicy w dłuższej perspektywie”. “Wybory najbliższe – myślę, że będą w normalnym terminie, czyli 2023 r. – pozwolą Polakom jeszcze raz się przyjrzeć, kim jest ten polityk, jaką nową jakość wprowadza do polskiej debaty publicznej. Już widzimy przez te pierwsze tygodnie, że to jest właściwie wyłącznie niechęć, nienawiść, hejt, wzmaganie emocji, polaryzowanie polskiego społeczeństwa, prowokacje wobec niego itd. Jeżeli przez dwa lata taką politykę ma uprawiać, to moim zdaniem Jarosław Gowin ma rację” – zaznaczył.

Dodał, że martwi go psucie jakości debaty publicznej. “Coraz większe emocje, hejt, ten ośmiogwiazdkowy program, bo tak naprawdę do tego Campus Polska się sprowadził – to mnie martwi, oczywiście, bo to się może różnymi tragediami skończyć. Ale z drugiej strony ta pustka programowa, wyłącznie likwidatorskie elementy, zgłaszane przez Tuska i jego najbliższych współpracowników, brak pozytywnej propozycji dla Polaków pozwala mi wierzyć, że ponownie wygramy wybory” – podsumował wiceminister kultury.

Campus Polska Przyszłości organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się w piątek od debaty Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Uczestniczy w nim tysiąc osób do 35 roku życia i ponad 200 prelegentów. Impreza ma potrwać do 2 września w olsztyńskim Kortowie. W tym czasie zaplanowano serię debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Wieczorami będą się odbywać koncerty i spektakle. Uczestnicy mogą korzystać z szerokiej oferty sportowej – w Kortowie jest m.in. wypożyczalnia sprzętów wodnych.

Źródło: PAP Autor: dap/ aszw/
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij