Świat

W odmętach lewicowego szaleństwa. Teraz ulic przed przestępcami będą strzec… tęczowe radiowozy

Brytyjska policja postanowiła uczynić kolejny krok w kierunku walki nienawiścią i dyskryminacją. W tym celu na ulicę zostały wprowadzone nowe radiowozy… z motywami LGBT.

Według Julie Cook, zastępczyni komendanta policji w Cheshire i przewodnicząca komisji ds. LGBT przy Narodowej Radzie Szefów Policji, nowe radiowozy mają być zastosowane do zwykłych, policyjnych patroli. Ich celem ma być przede wszystkim ośmielenie obywateli do zgłaszania wszelkich przejawów dyskryminacji oraz przestępstw z nienawiści. Policjantka twierdzi także, że tęczowe motywy będą miały ogromny wpływ na walkę z brakiem tolerancji.

Nie wszystkim jednak pomysł brytyjskiej policji przypadł do gustu. Wielu komentatorów obawia się, że służby publiczne będą w ten sposób faworyzowały jedną z grup społecznych, z kolei osoby przeciwne ideologii LGBT będą mogły się czuć niesprawiedliwie traktowane. Jedna z katolickich działaczek, Caroline Farrow, uważa, że gdyby na radiowozach zostały zamieszczone elementy religijne, wówczas spotkałoby się to z ogromnym oburzeniem.

Nawet sami działacze LGBT są przeciwni takim działaniom policji. Niektórzy z nich twierdzą, że tęczowe grafiki na policyjnych samochodach będą ośmieszały walkę z przejawami dyskryminacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij