Gospodarka

Dwa dni w Gdyni na temat gospodarki, wody, wiatru, węgla. Stratuje największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce

W Gdyni rozpoczyna się czwarta już edycja Forum Wizja Rozwoju, które odbędzie się pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego. W dniach 26-27.08.2021 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, uczestnicy zajmą się najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych.

Dokąd zmierza polska gospodarka? Oto pytanie, na które poszuka odpowiedzi kilkuset ekspertów, panelistów, przedsiębiorców, ekonomistów, naukowców i przedstawicieli ministerstw podczas czwartej edycji Forum Wizja Rozwoju. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji Forum będzie organizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Kongres 3W – WODA, WODÓR, WĘGIEL. Swoją kontynuację będzie miało Forum Kół Gospodyń Wiejskich, Kongres Srebrnej Gospodarki oraz cieszący się coraz większym zainteresowaniem Hackathon. Będzie to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Udział w konferencji umożliwi wymianę doświadczeń biznesowych oraz poszukiwanie wspólnych projektów gospodarczych.

– W tym roku rozmawiać będziemy między innymi o kwestiach szeroko pojętego bezpieczeństwa, o energetyce i gospodarce morskiej, rynku pracy, transporcie i zdrowiu, ale również o inwestycyjnej atrakcyjności Polski i sprawach Pomorza: tożsamości lokalnej, przekopie Mierzei Wiślanej, portach i żegludze. Lista tematów jest długa i ważna, tym chętniej zapraszam do jej lektury, w konsekwencji – aktywnego uczestnictwa w panelach – mówi Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju.

Nowością tegorocznego programu Forum, jest Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W sytuacji, kiedy Polska stoi przed wyzwaniem transformacji energetycznej, jest to jeden z najważniejszych tematów nie tylko dla naszej konferencji, ale także całego kraju. Jak co roku, uczestnicy wezmą też udział w obszernym bloku tematycznym poświęconym srebrnej gospodarce, czyli ekonomicznym sprawom seniorów.

Będziemy dążyć do wypracowania rozwiązań, które pozwolą ich zaktywizować oraz ułatwić funkcjonowanie w społeczeństwie – zapowiadają organizatorzy.

– Kiedy przed czterema laty inicjowałam i współorganizowałam pierwsze Forum Wizja Rozwoju naszym wspólnym marzeniem było stworzyć wydarzenie, które stanie się ważnym podmiotem promocji polskiej gospodarki, tworząc przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń. Wydarzenie, którego dotkliwie brakowało w Polsce północnej, gdzie przecinają się drogi rodzimego przemysłu, handlu i transportu, a myśl ekonomiczna i przedsiębiorczość zawsze były dumą regionu. Nawet nie marzyłam wtedy, że Forum wywoła tak duże zainteresowanie, zdobędzie wysoki prestiż i uznanie rządu wymierne w corocznych patronatach Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który jest gościem każdej edycji – mówi Małgorzata Zwiercan, inicjatorka Forum Wizja Rozwoju.

– Od czterech lat w programie Forum znajduje się problematyka Srebrnej Gospodarki. Potencjał gospodarczy seniorów, grupy społecznej będącej ważnym uczestnikiem wielu rynków, od lat jest przedmiotem moich aktywności. Zajmowałam się nimi przewodnicząc sejmowej Komisji Polityki Senioralnej i zajmuję się dziś, przedstawiając znaczenie tej kwestii podczas obrad Forum Wizja Rozwoju. Jestem dumna, że Kongres Srebrnej Gospodarki stał się stałym punktem programu wydarzenia, że urósł do wysokiej rangi i co roku pozwala zaznaczać obecność seniorów w polskim życiu gospodarczym.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji jest II Forum Kół Gospodyń Wiejskich. To dla uczestników wyjątkowa szansa, żeby „od kuchni” zapoznać się z lokalnymi tradycjami, w tym m.in. rękodziełem oraz specjałami kulinarnymi.

Dwa dni w Gdyni, kilkuset panelistów i uczestników debat, goście specjalni, a na uroczystej gali, jak co roku – Nagrody Gospodarcze dla najlepszych firm wyłonionych przez Kapitułę. W forum aktywnie uczestniczy też redakcja portalu wGospodarce.pl i tv wPolsce.pl – zapraszamy na relacje, wywiady i materiały wideo wprost z konferencyjnego studia w Gdyni.

Źródło: (mac) Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij